Košík: 0 ks, 0,00 € / 0 Kč
 
Home -> SARM -> TESTOLONE (RAD-140) 20mg 60 ml

TESTOLONE (RAD-140) 20mg 60 ml

Kód:
biogen_3
Výrobce:
Dostupnost:
not available
Cena:
64,33 € / 75,71 $
1 650 Kč
 
Not available

Testolone (RAD-140) Bio-Gen Innovations is an excellent alternative to testosterone replacement therapy. In the body RAD140 mimics the action of a high dose of testosterone and causes much less side effects than the use of anabolic steroids. The preparation does not cause side effects in the form of a negative effect on the prostate or excessive hair loss. Testolone (RAD-140) in a quickly absorbable, liquid form was designed to increase strength allowing for high-intensity training. It ensures an increase in muscle mass in a short time. Studies conducted using RAD 140 show that it exerts a much greater anabolic effect compared to testosterone.

 

Testolone promotes fat loss while increasing lean muscle mass. RAD140 is recommended during the reduction period, supporting fat loss, minimizing muscle catabolism. SARM Rad-140 is an ideal addition to heavy training sessions, allowing you to progress in the construction of solid muscle mass and rapid regeneration of the body. A long half-life of 15 to 20 hours means you can use the product once a day. The supplement can be used with other preparations to ensure high quality muscle mass, without excessive water retention.

 

ACTIVE INGREDIENTS Rad-140 60ml

One-time serving of: 1 ml

Servings per package 60: 60ml packaging

Content in 1 portion (1 ml) incl: RAD-140 20 mg

 

Dosage:

1-2 ml daily.
Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

Testolone (RAD-140) Bio-Gen Innovations je vynikající alternativou k substituční terapii testosteronem. RAD-140 v těle napodobuje působení vysoké dávky testosteronu a způsobuje mnohem méně nežádoucích účinků než užívání anabolických steroidů. Přípravek nezpůsobuje vedlejší účinky ve formě negativního účinku na prostatu nebo nadměrného vypadávání vlasů. Testolon (RAD-140) v rychle vstřebatelné kapalné formě byl navržen tak, aby zvyšoval sílu umožňující vysoce intenzivní trénink. Zajišťuje nárůst svalové hmoty v krátké době. Studie prováděné s použitím RAD-140 ukazují, že ve srovnání s testosteronem má mnohem větší anabolický účinek.

 

Testolone podporuje odbourávání tuků a zároveň zvyšuje svalovou hmotu. RAD-140 se doporučuje během redukčního období, podporuje odbourávání tuků a minimalizuje svalový katabolismus. SARM Rad-140 je ideálním doplňkem do těžkých tréninků, které vám umožní pokrok v budování pevné svalové hmoty a rychlé regeneraci těla. Dlouhý poločas rozpadu 15 až 20 hodin znamená, že produkt můžete používat jednou denně. Doplněk lze použít s jinými přípravky k zajištění vysoce kvalitní svalové hmoty bez nadměrného zadržování vody.

 

ACTIVE INGREDIENTS: Rad-140 60ml

One-time serving of: 1 ml

Servings per package 60: 60ml packaging

Content in 1 portion (1 ml) incl: RAD-140 20 mg

 

Dávkování:

1-2 ml denně.

 

 

Produkt je určen výlučně na výzkumné a vědecké účely.Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

 
 
© profi-nutrition.net           EN | CZ
 
Mesomorph V4 ( new formula ) 388g

Rage 386g

POISON 300g

Rouge PW 180g

Black Mamba Hyperrush 90 cps