Košík: 0 ks, 0,00 € / 0 Kč
 
Home -> SARM -> RAD 140 60 cps

RAD 140 60 cps

Kód:
sw_4
Výrobce:
Dostupnost:
available
Cena:
50,69 € / 59,65 $
1 300 Kč
 
ks  

RAD 140 or also testlone is SARM from the “newer” category. Its biggest benefit is to provide testosterone mega doses without negative side effects. Its effects are comparable to testosterone, but the RAD140 has a higher anabolic effect. In the future, it is contemplated that it will be used in substitution hormone therapy, where it would be an equivalent substitute for current drugs due to its effects, which are more appropriate to its minimal side effects.

 

RAD 140 (Testolone) is the newest compound in the family of selective androgen receptor modulators, or as they are better know – SARMS. Therefore , its major advantage over anabolic steroids is that it offers similar positive results, with barely any side effects at all. Indeed, this is quite a unique compound, even when it is compared to other SARMS, and in this article we shall revier the most interesting aspects of RAD 140.

 

RECOMMENDED DOSAGE:

Take 1 capsule with 250ml water daily. Take a maximum of 2 capsules a day. Higher dosage for advanced users should be consulted with your doctor or specialist. Swiss Pharmaceuticals is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.
Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

RAD 140 nebo také testlone je SARM z kategorie „novější“. Jeho největší výhodou je poskytnutí mega dávek testosteronu bez negativních vedlejších účinků. Jeho účinky jsou srovnatelné s testosteronem, ale RAD 140 má vyšší anabolický účinek. V budoucnu se předpokládá, že bude používán v substituční hormonální terapii, kde by vzhledem k jeho účinkům, které jsou vhodnější pro jeho minimální vedlejší účinky, bylo ekvivalentní náhradou za současné léky.

 

RAD 140 (Testolone) je nejnovější sloučenina v rodině selektivních modulátorů androgenního receptoru, nebo jak jsou lépe známy - SARMS. Jeho hlavní výhodou oproti anabolickým steroidům je, že nabízí podobné pozitivní výsledky a téměř žádné vedlejší účinky. 

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:

Užívejte 1 tobolku s 250 ml vody denně. Užívejte maximálně 2 tobolky denně. Vyšší dávka pro pokročilé uživatele by měla být konzultována s lékařem nebo specialistou. Swiss Pharmaceuticals nezodpovídá za zdravotní problémy způsobené nesprávným dávkováním.

 

SARM produkty jsou určeny výlučně na výzkumné a vědecké účely.Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

 
 
© profi-nutrition.net           EN | CZ
 
Mesomorph V4 ( new formula ) 388g

Rage 386g

POISON 300g

Rouge PW 180g

Black Mamba Hyperrush 90 cps