Košík: 0 ks, 0,00 € / 0 Kč
 
Home -> SARM -> LIGANDROL (LGD-4033) 10mg 60 cps

LIGANDROL (LGD-4033) 10mg 60 cps

Kód:
sw_6
Výrobce:
Dostupnost:
available
Cena:
56,54 € / 66,53 $
1 450 Kč
 
ks  

Ligandrol or LGD-4033 is a selective androgen receptor modulator (SARM). LGD was develiped for the treatment of muscle wasting conditions, such as aging, osteoporosis, muscular dystrophy and cancer.

Its very popular with a wide range of athletes and professionals who are conscious to their muscle size and body composition, including weight lifters, bodybuilders, models, crossfitters, athletes and strongmen.

Recently, there has been a lot of hype around LGD. Although it is not a steroid, Ligandrol has been making headlines lately for getting athletes in trouble for taking illegal performance enhancing supplements. Many bodybuilders are looking for SARMs to help the move forward.

LGD-40233 is a very powerful SARM that will help you to fill your potential. It is a nonsteroidal, oral SARM that binds to AR and produces similar results as anabolic steroids. Is the most powerful in terms of size that can be obtained.

Thanks to its selectivity, this product is suitable for the treatment of acute and chronic diseases related to the loss of muscle mass due to age or canceer. It is much safer than testosterone.

LGD-4033 shows anabolic activity in bones and musclec without a negative effect on the prostate, sebaceous glands as it is with steroids.

 

Benefits:

- Muscle growth

- Improving of muscular hardness

- Body fat loss

- Healing properties

- It does not cause undesirable side effects

 

RECOMMENDED DOSAGE:

Take 1 capsule with 250ml water daily. Take a maximum of 2 capsules a day. Higher dosage for advanced users should be consulted with your doctor or specialist. Swiss Pharmaceuticals is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.
Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

Ligandrol nebo LGD-4033 je selektivní modulátor androgenového receptoru (SARM). 

 

LGD-40233 je velmi silný SARM, který vám pomůže naplnit váš potenciál. Je to nesteroidní perorální SARM, který se váže na AR a vykazuje podobné výsledky jako anabolické steroidy. Je nejsilnější co do velikosti, kterou lze získat.

Díky své selektivitě je tento produkt vhodný pro léčbu akutních a chronických onemocnění souvisejících se ztrátou svalové hmoty v důsledku věku nebo nemoci. Je mnohem bezpečnější než testosteron.

LGD-4033 vykazuje anabolickou aktivitu v kostech a svalech bez negativního účinku na mazové žlázy prostaty, jako je tomu u steroidů.

 

Výhody:

- Svalový růst

- Zlepšení svalové tvrdosti

- Ztráta tělesného tuku

- Léčivé vlastnosti

- Nezpůsobuje nežádoucí vedlejší účinky

 

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ: 

Užívejte 1 tobolku s 250 ml vody denně. Užívejte maximálně 2 tobolky denně. Vyšší dávka pro pokročilé uživatele by měla být konzultována s lékařem nebo specialistou. Swiss Pharmaceuticals nezodpovídá za zdravotní problémy způsobené nesprávným dávkováním.

 

SARM produkty jsou určeny výlučně na výzkumné a vědecké účely.Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

70,18 € / 1 800 Kč

64,33 € / 1 650 Kč

74,08 € / 1 900 Kč

56,15 € / 1 440 Kč

 
 
© profi-nutrition.net           EN | CZ
 
Mesomorph V4 ( new formula ) 388g

Rage 386g

POISON 300g

Rouge PW 180g

Black Mamba Hyperrush 90 cps