Košík: 0 ks, 0,00 € / 0 Kč
 
Home -> SARM -> IBUTAMOREN (MK-677) 30 mg 30 cps

IBUTAMOREN (MK-677) 30 mg 30 cps

Kód:
g_01
Výrobce:
Dostupnost:
available
Cena:
56,15 € / 66,08 $
1 440 Kč
 
ks  

MK677 like as IBUTAMOREN. It is probably the only muscle growth product that helps induce sleep. A good rest is essentially important for a good helth. In addition, it does not interfere with the testosterone levels or with any hormone at all.So no hormonal imbalance and hence no PCT is required. MK677 also known as Ibutamoren or Nutrocubalisis a powerful selectiove antagoinist of the Ghrelin receptor. MK677 mimics the role of a hormone called Ghrelin and activates the Ghrelin receptor. This is turn activities the Pituitary and the Hypothalamus which release growth hormone (HGH) or Somatropin and Insulin like growth factor (IGF). It is a know fact that an increase in growth factor helps lean muscle growth. In addition, MK677 gives you clear skin, healthier hair and faster recovery from injury and muscle loss. Most body building products disrupt the sleep cycle but this product helps induce a peaceful sleep. Currently MK677 is being studied as a potential treatment for growth hormone deficiency and bone degenerative disorders. MK677 is an orally active seletive antagoinist of the hormone ghrelin. Ghrelin also known an the „hunger hormone“ is released by the stomach walls when hungry. This hormone binds to the Growth Hormone Secretagogue Receptor (GHS-R). A very important fact in achieving the best possible results by using the product is the observance of a quality lifestyle, which means paying attention to a quality balanced side, sufficient rest and quality intensive training.

 

IBUTAMOREN - is recommended for raising the HGH levels and quality building purposes.

 

Benefits:

- Increase muscle mass

- Stops muscle wastage even during fasting

- Accelerates the reduction of body fat

- Increases energy levels

- Improves sleep

- Improves appetite

 

Recommended dosage:

The recommended dosage varies depending on the experience of the consumer. Based on this, the dosage can vary by up to 60%.

The recommended dosage for MK677 is 20-50 mg / 1cap from Golden Pharma is for a dose of 1 capsule daily. Higher dosage can be 2 capsules daily for advanced users but for all higher dosage please consult this step with specialist or doctor. The optimal cycle length is 5-7 weeks.

However, any higher dosage is possible, but we recommend that each user consult a specialist or doctor before increasing the dose, as overall health also has a high effect on overall dosage.

 

Golden Pharma is not responsible for health complications caused by improper use of the product.
Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

MK677 - IBUTAMOREN. Je to pravděpodobně jediný produkt pro růst svalů, který pomáhá zlepšit spánek. Dobrý odpočinek je v zásadě důležitý pro dobré zdraví. Navíc neinterferuje s hladinami testosteronu ani s žádným hormonem. Žádná hormonální nerovnováha, a tedy ani PCT není nutné. MK677 také známý jako Ibutamoren. MK677 aktivuje receptor Ghrelin. Toto jsou další činnosti hypofýzy a hypotalamu, které uvolňují růstový hormon (HGH) nebo somatropin a růstový faktor podobný inzulínu (IGF). Je známo, že zvýšení růstového faktoru pomáhá růstu svalové hmoty. MK677 vám navíc poskytne čistou pokožku, zdravější vlasy a rychlejší zotavení po zranění a zamezuje ztrátě svalové hmoty. Většina produktů pro budování svalů narušuje spánkový cyklus, ale tento produkt pomáhá navodit klidný spánek. V současné době je MK677 studován jako potenciální léčba nedostatku růstového hormonu a kostních degenerativních poruch. Ghrelin se váže na receptor růstového hormonu sekretagoga (GHS-R). Velmi důležitým faktem při dosahování nejlepších možných výsledků při používání produktu je dodržování kvalitního životního stylu, což znamená věnovat pozornost kvalitní vyvážené stravě, dostatečnému odpočinku a kvalitnímu intenzivnímu tréninku.

 

IBUTAMOREN - je doporučován pro zvyšování hladiny HGH a pro kvalitní svalový růst.

 

Výhody:

- Růst svalové hmoty

- Zastaví ztrátu svalové hmoty při dietě

- Urychluje spalování tuku

- Zvyšuje energii

- Zlepšuje spánek

- Zlepšuje chuť k jídlu

 

Doporučené dávkování:

Doporučené dávkování se liší v závislosti na zkušenostech uživatele. Na základě toho se dávka může lišit až o 60%.

Doporučené dávkování přípravku MK677 je 20–50 mg. Golden Pharma doporučuje 1 tobolku denně. Vyšší dávka může být 2 tobolky denně pro pokročilé uživatele, ale u všech vyšších dávek konzultujte tento krok s odborníkem. Optimální délka cyklu je 5-7 týdnů.

Jakákoli vyšší dávka je však možná, ale doporučujeme, aby se každý uživatel před zvýšením dávky poradil s odborníkem nebo lékařem, protože na celkové dávkování má velký vliv také celkové zdraví.

 

SARM produkty jsou určeny výlučně na výzkumné a vědecké účely.Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

85,77 € / 2 200 Kč

56,15 € / 1 440 Kč

72,13 € / 1 850 Kč

 
 
© profi-nutrition.net           EN | CZ
 
Mesomorph V4 ( new formula ) 388g

Rage 386g

POISON 300g

Rouge PW 180g

Black Mamba Hyperrush 90 cps