Košík: 0 ks, 0,00 € / 0 Kč
 
Home -> SARM -> CARDARINE (GW 501516) 10 mg 60 cps

CARDARINE (GW 501516) 10 mg 60 cps

Kód:
gold_2
Výrobce:
Dostupnost:
available
Cena:
58,09 € / 68,37 $
1 490 Kč
 
ks  

CARDARINE  – it is also know as GW501516. Is a metabolic activator that selectively targets the peroxisome proliferator-activated receptor δ (PPARδ) with high affinity and potency thereby rendering it as a PPARδ agonist. Cardarine was primarily developed to treat obesity, diabetes, lipid strain, and heart health problems. Activates AMP-activated protein kinase, glucose uptake and fatty acid oxidation in skeletal muscle. May reverse metabolic abnormalities in obese and pre-diabetic individuals by stimulating fatty acid oxidation, burning fat and increasing glucose uptake in skeletal muscle tissue, which changes the body’s metabolism to burn fat for energy instead of muscle or carbohydrates. A very important fact in achieving the best possible results by using the product is the observance of a quality lifestyle, which means paying attention to a quality balanced side, sufficient rest and quality intensive training.

 

Cardarine - is recommended for combustion and quality building purposes.

 

Benefits:

- Pharmaceutical quality

- Building muscle quality

- Gaining lean muscle mass

- Fast regeneration

- Activates AMP

- Fat burning

 

Recommended dosage:

The recommended dosage varies depending on the experience of the consumer. Based on this, the dosage can vary by up to 40%.

The recommended dosage for Cardarine 10mg / 1cap from Golden Pharma is for a dose of 1 capsule daily. Higher dosage can be 2 capsules daily for advanced users but for all higher dosage please consult this step with specialist or doctor.

However, any higher dosage is possible, but we recommend that each user consult a specialist or doctor before increasing the dose, as overall health also has a high effect on overall dosage.

 

Golden Pharma is not responsible for health complications caused by improper use of the product.
Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

CARDARINE - také známý jako GW501516. Je metabolickým aktivátorem, který se selektivně zaměřuje na peroxizomový proliferátorem aktivovaný receptor δ (PPARδ) s vysokou afinitou a účinností, čímž se stává agonistou PPARδ. Cardarine byl primárně vyvinut k léčbě obezity, cukrovky, lipidů a zdravotních problémů se srdcem. Aktivuje AMP-aktivovanou proteinkinázu, absorpci glukózy a oxidaci mastných kyselin v kosterním svalu. Může zvrátit metabolické abnormality u obézních a pre-diabetických jedinců stimulací oxidace mastných kyselin, spalováním tuků a zvýšením absorpce glukózy v tkáni kosterního svalstva, což mění metabolismus těla a spaluje tuky na energii místo svalů nebo sacharidů. Velmi důležitým faktem při dosahování nejlepších možných výsledků při používání produktu je dodržování kvalitního životního stylu, což znamená věnovat pozornost kvalitní vyvážené stravě, dostatečnému odpočinku a kvalitnímu intenzivnímu tréninku.

 

Cardarine - je doporučen pro spalování tuků a pro kvalitní svalové přírůstky.

 

Výhody:

- Farmaceutická kvalita

- Budování svalů

- Získání svalové hmoty

- Rychlá regenerace

- Aktivuje AMP

- Spalování tuků

 

Doporučené dávkování:

Doporučené dávkování se liší v závislosti na zkušenostech uživatele. Na základě toho se dávka může lišit až o 40%.

Doporučená dávka Cardarine 10 mg je 1 tobolka denně. Vyšší dávka může být 2 tobolky denně pro pokročilé uživatele, ale u všech vyšších dávek konzultujte tento krok s odborníkem.

Jakákoli vyšší dávka je však možná, ale doporučujeme, aby se každý uživatel před zvýšením dávky poradil s odborníkem, protože na celkové dávkování má velký vliv také celkové zdraví.

 

SARM produkty jsou určeny výlučně na výzkumné a vědecké účely.Dietary supplements should be discussed with your doctor before use.

Keep away from kids.

Our products are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

E-shop profi-nutrition.net is not responsible for health problems caused by incorrect dosing.

 
 
© profi-nutrition.net           EN | CZ
 
Mesomorph V4 ( new formula ) 388g

Rage 386g

POISON 300g

Rouge PW 180g

Black Mamba Hyperrush 90 cps